Wakacyjne oferty pracy, czyli kogo szukają pracodawcy

Wakacyjne oferty pracy, czyli kogo szukają pracodawcy

 

 

Wakacje już na półmetku, a na rynku pracy trwa hossa dla pracowników. Ofert pracy jest bardzo dużo, niemal we wszystkich branżach. Na portalu ogłoszeniowym Pracuj.pl najwięcej jest ofert pracy w sprzedaży i obsłudze klienta oraz inżynierii i obsłudze oprogramowania. Z kolei na portalu InfoPraca.pl najwięcej ofert prac pochodzi z branż produkcja, budownictwo oraz sprzedaż i sprzedaż detaliczna/handel.

 

Natomiast zgodnie z opinią ekspertów rynku pracy najbardziej poszukiwani są specjaliści i rzemieślnicy z doświadczeniem zawodowym w zakresie prac remontowych, wykończeniowych i budowlanych oraz ślusarze, spawacze, operatorzy maszyn CNC oraz handlowcy.

 

Okres letni obfituje również w oferty pracy sezonowej, tymczasowej i dorywczej, które związane są bezpośrednio z wakacyjnym ruchem turystycznym, pracami sezonowymi w rolnictwie, ogrodnictwie i leśnictwie oraz w branży budowlanej.

 

Najwięcej ofert pracy wakacyjnej pochodzi z branży HoReCa czyli gastronomii i hotelarstwa. Przedsiębiorcy głównie w miejscowościach turystycznych poszukują kelnerów, kucharzy i pomocy kuchennych, recepcjonistów, barmanów, personelu sprzątającego, konserwatorów i sprzedawców.

 

W ośrodkach wypoczynkowych poszukiwani są również ratownicy wodni, animatorzy zabaw dla dzieci i organizatorzy rozrywki.

 

Znacznie zwiększone w okresie wakacji jest również zapotrzebowanie na pracowników w branży transportowej związanej z przewozem ludzi: kierowców, personelu pokładowego linii lotniczych (głównie czarterowych) i personelu lotniskowego.

 

W okresie wakacji ze względu na wyjazdy rodzin rośnie też zapotrzebowanie na opiekunów nad osobami niesamodzielnymi.

 

Okres letni to już tradycyjnie doskonały czas na prace budowlane, remontowe i wykończeniowe oraz porządkowe i w tej branży jest obecnie więcej wakatów niż kandydatów do pracy.

 

Na osoby, które gotowe są wyjechać za granicę czekają oferty pracy w Holandii, Francji, Belgii, Niemczech i Skandynawii.

 

Oferty dla pracowników z Polski to głównie praca w rolnictwie, ogrodnictwie przy uprawach kwiatów, owoców i warzyw i w leśnictwie: zbieractwo i prace porządkowe

 

Sporo ofert zatrudnienia pochodzi, podobnie jak w kraju, z branży budowlanej i wykończeniowo-remontowej.

 

Interesującą ofertą pracy wakacyjnej za granicą jest praca rezydenta biur podróży w jednym z zagranicznych kurortów lub praca pilota wycieczek.

 

 

Załóż własną firmę Zgłoś się do projektu

Z naszą pomocą obierzesz właściwy kurs na przyszłość